1 = vstupní kaple a = ve stěnách jsou sklípky s uloženými rakvemi 2 = druhá komora, kde "b" značí stěny s uloženými rakvemi ve vyzděných sklípcích 3 = největší komora s uloženými rakvemi, v místě označeném "x" je vyzděný stupeň s krycí deskou, je to hrob Polyxeny z Lobkovic 4, 5, 6….až 16 jsou označení komor krypty.

 

 

 

 

Pohled na kostel u P. M. Vítězné v Karmelitské ulici z věže Sv. Mikuláše, na kostel, který proslavilo Pražské Jezulátko a pod kterým jsou nejrozsáhlejší pražské krypty.

Foto: © Vladimír Vojíř

V kobce"3" ihned vpravo v první rakvi ležel údajně Jan Lev z Ersfeldu, bývalý rektor Univerzity Karlovy. Dnes chybí i s rakví a koncem sedmdesátých let zmizel do sbírek Národního muzea v Praze.

V době našich návštěv a provádění průzkumných prací a fotodokumentace se jednalo bezesporu o nejlépe dochovalou mumii v celých karmelitánských katakombách.

 

 

 

 

Foto: © Vladimír Vojíř

Také jeptiška z kobky "3" byla v době našich návštěv v období 1968 - 1971 ještě slušně zachovalou mumií.

I v současnosti je jednou z nejlépe dochovalých mumií a věříme, že po dokončení rekonstrukce katakomb a po jejich zpřístupnění veřejnosti mnozí z vás ji naleznou na svém místě ve třetí kobce vpravo v druhé rakvi, jako to bylo za našich návštěv v tomto tajemném, pochmurném a hrůzokrásném podzemním světě těch, kteří několik staletí již nechodí po této zemi.

 

 

 

Foto: © Vladimír Vojíř

ZPĚT